Brány - typy brán:

Posuvné brány

Posuvné brány sa otvárajú posuvným pohybom do strany, mimo vozovku a väčšinou pozdĺž oplotenia. Celá hmotnosť brány pritom spočíva na vodiacej lište ukotvenej pozdĺžne po celej dĺžke posuvu brány. Podľa Vašich požiadaviek môže byť nosná kovová konštrukcia posuvnej brány doplnená drevenou, kovovou, prípadne kompozitnou výplňou. Výška a dĺžka brány je plne variabilná podľa vynechaného stavebného otvoru

Samonosné brány

Samonosná brána je takisto posuvná brána, avšak je nesená cca 8 cm nad najvyšším bodom vozovky na špeciálnom nosnom C profile (tzv. tunel), ktorý je ukotvený mimo tranzitnú časť vozovky pomocou dvoch vozíkov.Premyslený systém ložiskových valčekov zaručuje plynulý pohyb krídla samonosnej brány. Pohon je navrhnutý podľa veľkosti brány a samotných podmienok používania (domáce prípadne premyslené použitie) čo zaručuje kvalitné a dlohodobé riešenie použitelnosti samonosnej brány. 

Krídlové brány

Jednokrídlové a dvojkrídlové brány sa používajú hlavne na umožnenie vjazdu vozidiel do objektu s obmedzenými priestorovými dispozíciami. V prípade, že existuje možnosť inštalovať posuvnú bránu, použije sa vo väčšine prípadov táto alternatíva. Krídlovú bránu tiež nie je možné otvárať proti svahu.Všetky krídlové brány vyrábame priamo na mieru v modernom dizajne a v širokých technických vyhotoveniach, samotné riešenie krídlových brán závisí od požiadaviek zákazníka. 

Objednajte si naše služby

Vyplňte všetky potrebné údaje a my sa Vám čo najskôr ozveme späť.